3-5
  • 5
  • 1
  • 5
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6

Dlaczego film ślubny nagrywa dwóch kamerzystów?

Pamiątki ze ślubu to coś, do czego para młoda, oraz jej bliscy, wracają z przyjemnością. Aby nawet po wielu latach powrót do takich materiałów był pozytywnym doświadczeniem, należy zadbać o ich formę. Wyrazem właśnie takiej dbałości, jest wideofilmowanie ślubu i wesela przez dwóch kamerzystów.

Wideofilmowanie – moc medium filmowego

 

Film to niezwykle plastyczne medium. Z pomocą kamery można osiągnąć rozmaite efekty. Niektóre amatorskie konkursy filmowe, polegające np. na stworzeniu materiału telefonem komórkowym dowodzą, jak ogromne możliwości ma nawet najprostsza kamera. Żeby w pełni można było wykorzystać potencjał urządzenia, musi się ono znaleźć w dobrym rękach. Przy wideofilmowaniu doświadczenie jest na wagę złota. To ono decyduje o tym, że kamerzysta wie, jak uchwycić dane wydarzenie, zapisać detal, upamiętnić emocje.

W tej chwili niemal każdy tworzy krótkie filmiki na prywatny użytek. Nowoczesne telefony komórkowe wyposażone są w coraz bardziej zaawansowane opcje, umożliwiające wideofilmowanie i robienie zdjęć. Część z nich proponuje nawet całkiem zaawansowaną obróbkę zapisanego materiału. Mimo popularności tego medium nadal dużym zaufaniem cieszą się osoby, które profesjonalnie zajmują się wideofilmowaniem. To do nich zgłaszamy się, gdy chcemy upamiętnić jakieś ważne wydarzenie. Kompetencje i gruntowna wiedza nadal są w cenie, co pokazuje ogromna popularność korzystania z pomocy specjalistów, podczas wesel.

Jak działa profesjonalny kamerzysta? Kilka słów o wideofilmowaniu wesel

 

Kamerzysta, który od lata działa w branży doskonale wie, jak zapisać wydarzenie, żeby film prezentował się atrakcyjnie. Priorytetem podczas realizowania takiego zlecenia, jest stworzenie materiał, zachwycającego swoją dynamiką. Absolutnie nie oznacza to, że film musi charakteryzować się częstymi cięciami montażowymi. Nie chodzi o osiągnięcie efektu, kojarzonego z filmem sensacyjnym. Odpowiednia dynamika pamiątki ślubnej polega na czymś innym. Chodzi o takie uwiecznienie wydarzenia, żeby widz miał wrażenie, że znajduje się w centrum akcji. W tym celu profesjonalne firmy zajmujące się wideofilmowaniem wesel, decydują się na tworzenie materiału z udziałem dwóch kamerzystów.

Jaki efekt pozwala osiągnąć wideofilmowanie przez dwóch kamerzystów?

 

Pełne oddanie emocji odczuwanych przez uczestników ślubu

Nikt nie chce mieć nudnego filmu ślubnego. Pary młode oczekują, że taka pamiątka odda chociaż namiastkę emocji, które towarzyszyły im w tym ważnym dniu. Żeby było to możliwe, konieczne jest zebranie dostatecznie zróżnicowanego materiału. Obecność dwóch kamer pozwala uchwycić, jak na to samo wydarzenie reagują różne osoby. W efekcie widz ma dostęp do wielu różnorodnych emocji, a to przecież właśnie emocje decydują o wartości pamiątki.

 

Rejestrowanie tego samego wydarzenia z różnych perspektyw

Podczas oglądania filmu w telewizji najczęściej nie zwracamy uwagi na to, ile kamer pracuje w danej scenie. Zaczynamy być tego świadomi, dopiero gdy pracuje jedna kamera, a cała akcja jest przez to dość statyczna. Z wideofilmowaniem wesel jest podobnie. Żeby widz mógł lepiej wniknąć w “akcję” filmu weselnego, potrzebna jest praca dwóch kamerzystów. Z pomocą paru, pracujących jednocześnie kamer, da się zapisać to samo wydarzenie w różny sposób. To sprawia, że można osiągnąć dużo lepsze efekty, niż jest w stanie zapewnić pojedynczy kamerzysta. Później, podczas montażu, umiejętnie łączy się takie dwie perspektywy. Rezultatem jest profesjonalnie wykonany, wciągający film ze ślubu i wesela, do którego często będziemy chcieli wracać.

ALCOMFILM Łódź | ul. Kusocińskiego 92 A m. 14 | Tel. 602 768 415

Projekt i wykonanie - internetica.pl