3-5
 • 5
 • 1
 • 5
 • 1
 • 4
 • 5
 • 6

Nietypowe zdjęcia ślubne w plenerze – propozycje na nietypowe scenerie do sesji ślubnych

Sesje ślubne cieszą się niesłabnącą popularnością. Profesjonalny fotograf ślubny zajmuje się nie tylko uwiecznianiem najważniejszych momentów na fotografiach, ale również dba o jego ciekawą aranżację oraz zadowolenie swoich klientów. Oto nietypowe propozycje na nietypowe sesje ślubne!

 

Niezwykłe fotografie ślubne

Fotograf ślubny bądź kamerzysta to osoby, które dbają o to, aby zdjęcia ze ślubu prezentowały się atrakcyjnie. Dobierają oni poszczególne gadżety oraz proponują miejsca sesji, jeżeli nie zrobi tego para. Bez względu na to, czy miejscem sesji będzie duże miasto, jak przykład łódź, czy też niewielka wioska, plener można stworzyć w tak pomysłowy sposób, że wyjeżdżanie w wybrane miejsce w celu dokonania zdjęć stanie się zbędne. Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej pary. Należy więc zadbać, aby mieć z tego dnia wyjątkową i niezapomnianą pamiątkę. Fotograf ślubny dba o oprawę zdjęciową nie tylko podczas ślubu, ale również później, w momencie sesji plenerowej. Co ciekawe, wideofilmowanie nie jest już tak popularne, jak uwiecznianie ślubu na pięknych fotografiach.

 

Szalone pomysły na sesje plenerową

Współcześni nowożeńcy są niezwykle kreatywni. Kamerzysta i fotograf niejednokrotnie mają problem z tym, aby zaspokoić ich potrzeby. Odchodzi się już od sztucznych póz, które sprawiają, że zdjęcia wyglądają nienaturalnie i tandetnie. Obecnie dostępnych jest wiele rekwizytów, które za niewielkie pieniądze można zakupić i wypróbować u siebie. To para młoda dba o przygotowanie pleneru dla siebie, dlatego przed wykonaniem zdjęć stworzona musi zostać koncepcja, która odda klimat wesela i zadowoli parę.

 

Plener w mieście

Miasto, takie jak na przykład Łódź, czy Warszawa ma wiele budynków, na których szczytach można stworzyć ciekawą sesję ślubną. Bez względu na to, czy para zdecyduje się na zdjęcia podczas spaceru po starówce, czy też na ławce w parku, jest to ciekawa propozycja zdjęć dla osób, które w celu wykonania sesji nie chcą wyjeżdżać poza miasto.

 

Sesja z gadżetami

Stworzenie własnej scenografii do zdjęć to dla pary młodej świetna zabawa. W zależności od tego, w jakim miejscu i w jakim charakterze ma zostać wykonana sesja zdjęciowa, warto stawiać na używane oraz tanie przedmioty, które po sesji będą mogły zostać sprzedane lub wyrzucone. Pomocne mogą okazać się tutaj literki 3D, walizka, stare garnki lub girlandy z żarówek, które dodają zdjęciom romantycznej atmosfery. Tutaj realizacja jest po stronie pary młodej i ich kreatywności.

 

Ekstremalne plenery ślubne

Co ciekawe, ekstremalne plenery ślubne cieszą się coraz większą popularnością. Jazda na kładach, skok na bungee lub jazda motocyklem to zaledwie niektóre z szalonych pomysłów, na jakie decydują się młodzi. W przypadku takiej decyzji warto kierować się sprawdzonymi pomysłami, gdyż strach spowodowany adrenaliną może źle wpłynąć na jakość zdjęć i na wygląd pary.

 

O czym należy pamiętać, tworząc plener ślubny?

Plener musi prezentować się nienagannie. On również uwieczniony będzie na zdjęciu, dlatego ważne są każde, nawet najmniejsze szczegóły. Oto najważniejsze rzeczy, o których powinna pamiętać młoda para przed plenerem ślubnym:

 • Plener organizuje para młoda we własnym zakresie,
 • na sesję warto wybrać porę dnia, która odda charakter zdjęć (w przypadku chęci sesji przy zachodzie słońca należy wybrać porę popołudniową i wieczorną),
 • każdy element scenerii powinien być dopracowany w każdym, nawet najmniejszym szczególe,
 • wszelkie uwagi należy komunikować fotografowi od razu,
 • sztuczne pozy są nienaturalne i odchodzi się od sesji w takim stylu.

 

Zapraszamy także przyszłe młode pary na wideofilmowanie w Łodzi.

ALCOMFILM Łódź | ul. Kusocińskiego 92 A m. 14 | Tel. 602 768 415

Projekt i wykonanie - internetica.pl